Złożenie aplikacji o dofinansowanie unijne na usługi świadczone elektronicznie wymaga wpisania treści przygotowanego projektu w generatorze wniosków na stronie internetowej POIG 8.1. Generator Wniosków pozwala na wklejenie w dedykowane pozycje tekstów w sposób opisany w instrukcji opracowania wniosków.
Na pozór działanie aplikacji generatora powinno być czytelne i zmniejszać problemy dla Wnioskodawcy niespodzianek. Najwnością jest sądzić, że tak jest. Doświadczenie wnioskodawców świadczy, że stanowi on przyczynę głębokich kłopotów technicznych.
Większym od pozostałych problemem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem błędnego przyporządkowania tworzonego wniosku do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która sprawdzi gdy Wnioskodawca działa w formie spółki cywilnej, gdy partnerzy mają siedziby w obszarze aktywności różnych RIF. Niemożliwość wyboru przez Wnioskodawcę, pod jakim adresem siedziba firmy prowadzi do sytuacji, że system informatyczny w praktyce stochastycznie wybiera RIF a w konsekwencji nie wiadomo, który wybierze. Oznacza to wysyłkę wydrukowanego dokumentu do nieupoważnione komisji konkursowej i zwrot pomysłu na e-usługi podczas oceny formalnej. To destabilizuje pracę Wnioskodawcy.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychułatwia przygotowanie aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale jest też źródłem wielu niezrozumiałych trudności utrudniających pisanie z jego pomocą.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz